Budowa systemu alarmowego

09-06-2012

Każdą instalację czy system alarmowy możemy podzielić ze względu na sposób komunikowania się czujek na system przewodowy lub bezprzewodowy. Niezależnie od tego podziału każda instalacja musi się składać z co najmniej:

 CENTRALI ALARMOWEJ

Centrala alarmowa jest mózgiem systemu alarmowego. Bez niej system nie jest w stanie działać. To tu trafiają wszystkie informacje zbierane przez inne urządzenia. Są one następnie przetwarzane i na ich podstawie podejmowane są odpowiednie decyzje dotyczące dalszych działań. O tym, jakie to będą działania, decydujemy odpowiednio programując centralę.

Ze względu na swoje znaczenie, centrala alarmowa musi być jak najlepiej strzeżona i niedostępna dla potencjalnego włamywacza. Jeśli zdołałby on w szybkim czasie odnaleźć i unieszkodliwić centralę, to nawet najlepszy system alarmowy okaże się nieskuteczny.

Szeregu czujek

Zadaniem czujek w systemie alarmowym jest dostarczanie informacji centrali, pełnią funkcję swoistego rodzaju elektronicznych zmysłów. Bodźce, które za ich pośrednictwem docierają do centrali alarmowej pozwalają systemowi reagować i działać.
W systemach sygnalizacji włamania i napadu wyróźnia się miedzy innymi:

  • - pasywne czujki podczerwieni ( PIR )
  • - czujki dualne ( najczęściej PIR + MW )
  • - czujki magnetyczne
  • - czujki zbicia szkła

IT Partner - KontaktJeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu.


« POWRÓT / ZOBACZ ARCHIWUM NEWSÓW

IT Partner - Cień